İade ve Değişim Koşulları


Nidaarts.com üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

Kolay İade: Nidaarts.com yasal sürecin dışında müşterilerinin memnuniyetini %100 sağlamak maksadı ile, kolay iade şartları sunmaktadır.

Ürün sipariş edilenden farklı geldiğinde ya da kargo ile ulaşım esnasında herhangi bir hasar, yırtık veya deformasyona uğramış ise alıcı ürünleri 3 gün içerisinde iade edip yenisini talep edebilir veya para iadesini isteyebilir.

Alıcının iade işlemi kapsamında satıcıya gönderdiği kargonun maliyeti alıcıya aittir. Kargolama esnasında üründe herhangi bir hasar oluşması durumunda ise mesuliyet alıcıya aittir ve alıcı ürünün ücret iadesi talebinde bulunamaz.

Kolay iade için haftanın 7 günü Bize Ulaşın sayfasından ve müşteri hizmetlerimizden anında ulaşabilirsiniz. Anında ulaşabileceğiniz diğer telefonlar ve mail adresi :

Tel : 0554 625 99 03
Mail : info@nidaarts.com

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ; İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için; Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. Ayıplı Mal bildiriminde, düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünlerin iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Ürünün cayma hakkı kullanıldığı takdirde ürünün satıcıya geri kargolanma ücreti alıcıya aittir. Kargo sürecinde ürünün deformasyona uğraması halinde ise cayma hakkından doğan ürünün ücret iadesi işlemi gerçekleştirilmeyecektir.